2008-08-21: Euroszanty&Folk Sosnowiec 2008 już 5-6-7 września

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 21 sierpnia 2008

Na początku września w Sosnowcu (woj. śląskie) odbędzie się jeden z największych festiwali szantowo-folkowych w Polsce.

I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Świata – WORLD FUSION MUSIC FESTIVAL – ma się stać wizytówką miasta SOSNOWCA w Polsce i Europie. Cykl WFMF rozpocznie impreza oparta na niezwykle popularnej w ostatnich latach muzyce szantowo-folkowej. Tegoroczną edycję nazwano „Euroszanty&Folk Sosnowiec 2008”, a zatem pierwsza edycja World Fusion Music Festival w Sosnowcu upłynie przy dźwiękach folku irlandzkiego, bretońskiego i muzyki marynistycznej.

Główna gwiazdą imprezy będzie legendarna grupa CLANNAD z Irlandii znana z kompozycji muzyki do filmów „Robin of Sherwood” czy „Braveheart”. Pondto wystapią Eleanor McEvoy (IRL), Johnny Collins&Jim Mageean (BRT), Pat Sheridan&Press Gang (IRL), Les Souilles de Fond de Cale (FRA), The Booze Brothers (FRA) oraz plejada gwiazd Polskiej Sceny Szantowej i Folkowej między innymi: Banana Boat, Beltaine, Carrantuohill, Cztery Refy, Hambawenah, Marek Majewski, Mechanicy Shanty, Prawdziwe Perły, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Yank Shippers, Zejman i Garkumpel i inni.

Miejsce festiwalu to tereny rekreacyjne obok Stadionu Ludowego w Sosnowcu przy ul. Kresowej. Wstęp na imprezę: 77zł (cena obejmuje wejście na wszystkie koncerty łącznie z gwiazdami zagranicznymi przez wszystkie (3) dni imprezy, oraz możliwość bezpłatnego rozbicia namiotu na specjalnie przygotowanym polu namiotowym).

Podczas oficjalnej konferencji prasowej która odbyła się 07.08.2008 w ArtCafe Muza Prezydent Miasta Kazimierz Górski powiedział, że to największa impreza jaką dotąd organizowano w tym mieście.

Portal SosnowiecFakty.pl napisał: W konferencji uczestniczyli: Rafał Rybak z Biura Festiwalowego (prowadzący), Maciej Jędrzejko – Dyrektor Artystyczny festiwalu, Kazimierz Górski – Prezydent Miasta Sosnowiec, Mateusz Rykała – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rozwoju i Współpracy z Zagranicą, Tomasz Majka – Prezes Zarządu firmy NICOLASgames, wsparcie z Biura Festiwalowego – Justyna Krzystanek i oczywiście przedstawiciele wcześniej zaproszonych mediów. Podczas konferencji przedstawiono całą koncepcje Word Fusion – Music Festiwal mająca na celu łączyć i prezentować różne kultury i gatunki muzyczne. Władze miasta zapewniły o wszelkim wsparciu tego projektu i jego fantastycznej ramówce, pozwalającej udowodnić, że miasto, jakim jest Sosnowiec również potrafi profesjonalnie zorganizować ogólnopolski festiwal będący w czołówce największych festiwali w Polsce

BILETY: Karnety na 3 dni festiwalu 05-07.09.2009 r. w cenie: 77,-pln oraz 28,-pln / dzieci do lat 12 / do nabycia w sieci TICKETPRO oraz Art Cafe MUZA – SOSNOWIEC, ul. Warszawska 2 tel. + 48 602 429 276. Do dnia rozpoczęcia imprezy biletów jednodniowych nie przewiduje się. Karnety można zamawiać w sieci lub w kasach przed wejściem na festiwal.

OFICJALNA STRONA IMPREZY: www.euroszanty.pl (www.euroszaty.sosnowiec.pl)

Źródła[edytuj | edytuj kod]