2008-08-16: Schetyna: zasiłki oraz zapomogi dla ludzi poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 16 sierpnia 2008

Grzegorz Schetyna, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, powiedział w TVN24, że zostaną wypłacone zasiłki oraz zapomogi dla ludzi poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej w piątkowy wieczór.

Wicepremier powiedział, że w miejscach, przez które przeszła trąba powietrzna, byli w nocy wojewodowie, którzy koordynowali akcję ratunkową. "Są tam i teraz, by szacować straty. Musimy być też przygotowani na kolejne złe rzeczy, bo prognozy pogody nie są optymistyczne" - powiedział Schetyna. Wicepremier nie wykluczył tego, że osobiście uda się do miejscowości dotkniętych żywiołem.

Oprócz wypłacenia zasiłków Schetyna powiedział, że w miarę możliwości wszystkie zniszczenia zostaną naprawione. "Sił nam wystarczy" – zapowiedział. "Ale na początek najważniejsze jest to, żeby ludziom, którzy stracili domy, zabezpieczyć dach nad głową i dać im ciepłą strawę. Kilkadziesiąt osób w woj. śląskim i opolskim mieszka już w szkołach. Zabezpieczamy też nieruchomości na wypadek kolejnej fali nawałnic" – dodał.

Schetyna skorzystał z okazji i podziękował 2 tys. strażaków, którzy - jak podkreślił - od początku byli z ludźmi.

Źródła[edytuj | edytuj kod]