2008-08-10: Ingres ks. Wiesława Gutowskiego do płockiej fary

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 10 sierpnia 2008

W kościele św. Bartłomieja w Płocku miał miejsce dziś uroczysty ingres nowego proboszcza parafii ks. Wiesława Gutowskiego, dotychczasowego proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.

Uroczystość rozpoczęła się procesją z domu parafialnego do fary. Następnie dziekan dekanatu płockiego zachodniego ks. Stanisław Kaźmierczak wprowadził w urząd ks. Gutowskiego. Odczytał dekret biskupa płockiego Piotra Libery, oraz przekazał nowemu proboszczowi klucze do kościoła i księgę Pisma Świętego, po czym parafianie złożyli specjalne życzenia, a wszyscy zgromadzeni w świątyni wierni przywitali proboszcza brawami.

W swoim kazaniu ks. Wiesław Gutowski odniósł się z uznaniem do pracy swojego poprzednika ks. Janusza Cegłowskiego. Przypomniał obchodzony przed dwoma laty okazały jubileusz 650-lecia parafii. Stwierdził, że jego rolą jest kontynuacja dzieł rozpoczętych przez poprzedniego proboszcza. Wspominał również czasy, gdy sam był wikariuszem fary (1982-1985) i pracował m.in. w najstarszej polskiej szkole - Małachowiance jako jej prefekt. Ks. Gutowski zapowiedział troskę o liturgię w świątyni, która ma być centrum jej życia, oraz o grupy parafialne z którymi - jak sam zapowiedział - już w najbliższej przyszłości będzie chciał się spotkać.

Ks. Wiesław Gutowski urodził się 2 lipca 1955. Święcenia kapłańskie przyjął w 1980. Był pierwszym dyrektorem Katolickiego Radia Płock. Jako proboszcz pracował dotychczas w parafiach: św. Benedykta w Płocku (1991-2000) i Matki Bożej Królowej Polski w Mławie (2000-2008). 25 czerwca br. otrzymał nominację na proboszcza płockiej fary.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości