2008-07-27: Płock pożegnał ks. Janusza Cegłowskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 27 lipca 2008

W kościele św. Bartłomieja w Płocku miała dziś miejsce uroczystość pożegnania dotychczasowego proboszcza parafii ks. Janusza Cegłowskiego.

W wygłoszonej homilii odchodzący duszpasterz starał się nakreślić swoją pracę w płockiej farze. Wspomniał o dziełach zarówno duchowych, jak i materialnych. Na zakończenie podziękował wszystkim za wsparcie i poprosił o modlitwę. Kazanie zostało nagrodzone przez zgromadzonych w kościele długimi brawami na stojąco.

Przed błogosławieństwem do ks. Cegłowskiego podchodzili kolejno przedstawiciele kolejnych grup parafialnych i dziękowali mu za pracę dla parafii. Specjalnie dla odchodzącego proboszcza zaśpiewano również przyjęty oklaskami utwór Tylko orły szybują nad granią..., znany ze spotkań Lednica 2000.

W sierpniu ks. Janusz Cegłowski obejmie urząd proboszcza parafii św. Jana Kantego w Mławie.

Dotychczasowy proboszcz płockiej fary pracował w niej przez cztery lata. Do jego największych zasług należy zorganizowanie z olbrzymim rozmachem uroczystości 650-lecia parafii (w 2006 roku), czy kapitalne remonty plebanii, dzwonnicy i prezbiterium w kościele. Ks. Cegłowski znany był również z organizacji wielu inicjatyw duszpasterskich, których zasięg przekraczał granice parafii. W 2007 został nominowany do tytułu Płocczanin Roku.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości