2008-07-19: Czuma: ujawnić stenogramy tajnych posiedzeń komisji ds. domniemanych nacisków na służby specjalne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polityka
N icon politics.png
sobota, 19 lipca 2008

Andrzej Czuma, szef sejmowej komisji śledczej do zbadania rzekomych nacisków na specsłużby, powiedział w sobotę, że będzie robił wszystko, by ujawnić stenogramy z zeznaniami złożonymi na niejawnych posiedzeniach komisji.

"Powiedziałem dziennikarzom, że będę robił wszystko, by ujawnić materiały z posiedzeń niejawnych, na których składali zeznania przedstawiciele prokuratury, czy Centralnego Biura Antykorupcyjnego" - mówił w sobotę Czuma w radiowych Sygnałach Dnia.

Czuma jest zdania, że prawo pozwala szefowi komisji zastosować lub zdjąć klauzulę tajności ze stenogramów z niejawnych posiedzeń komisji. 'Tutaj upływ czasu ma znaczenie - coś, co jest tajne dzisiaj, już nie musi być tajne za trzy tygodnie, a tym bardziej jesienią, bowiem postępowanie przygotowawcze może być już zakończone" - powiedział Czuma. Jego zdaniem, taka sytuacja ma miejsce w sprawie byłego ministra sportu Tomasza Lipca, którą zajmuje się komisja.

Poseł PO, nie spodziewa się, aby ujawnione stenogramy były zaskakujące dla opinii publicznej. Dodał również, że odtajnione stenogramy nie będą zawierały nazwisk "niektórych funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego czy też np. ABW".

Źródła[edytuj]