Przejdź do zawartości

2008-07-05: Rośnie liczba gadżetów w prasie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 5 lipca 2008

Płyta z muzyką disco polo, kolekcja DVD z popularnym serialem, trzymająca w napięciu książka, kolekcja kulinarna, okulary słoneczne, ekologiczna torba na zakupy - to tylko niektóre z gadżetów, które można kupić wraz z ulubionym tytułem prasowym. Wydawcy doskonale wiedzą, że gadżety przyciągają czytelników i poprawiają wyniki sprzedaży. Dlatego szybko rośnie liczba dodatków do gazet.

Z wyliczeń Rzeczpospolitej wynika, że w pierwszym półroczu 2008 roku liczba bezpłatnych gadżetów w polskich gazetach wyniosła 200, czyli o 66 więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Podobnie sytuacja wygląda z płytami z muzyką, filmami oraz książkami. Od stycznia do czerwca 2008 roku ich liczba wyniosła 230 i była aż o 110 większa niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Łącznie - jak wynika z analizy Rzeczpospolitej - liczba dodatków dołączonych w pierwszym kwartale 2008 roku do dużych gazet ogólnopolskich wzrosła o 13 procent. Sprzedawcy prasy przyznają, że rywalizacja między wydawcami na dodatki do tytułów wciąż trwa. Jednak siła oddziaływania gadżetów jest mniejsza. Obecnie wydawcy musza się bardziej postarać, by gadżet zwiększył sprzedaż tytułu.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]