2008-07-04: Lepper zapowiedział, że Samoobrona od poniedziałku rozpocznie blokady dróg

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 4 lipca 2008

Andrzej Lepper wraca do świata polityki. Zapowiedział, że Samoobrona od poniedziałku rozpocznie blokady dróg. Powodem jest niewłaściwa polityka rządu, który nie interesuje się losem polskiego rolnika.

"Wchodzimy w spór zbiorowy z rządem RP, gdyż rząd niczego nie słucha, tylko wszystko lekceważy. Po wyczerpaniu wszelkich środków, które mogły doprowadzić do rozwiązania tych problemów przy stole, pozostało rozwiązanie na ulicy" - stwierdził lider Samoobrony.

Według Andrzeja Leppera rząd nie zajmuje się sprawami najważniejszymi dla polskich rolników, tj. obniżką akcyzy na paliwa, doprowadzeniem do równego traktowania rolnictwa w UE oraz do równego traktowania rencistów i emerytów w porównaniu z obywatelami innych krajów Unii.

Andrzej Lepper ogłosił swój powrót do polityki i do "sprawdzonych metod działania". "Spokoju w te wakacje, kiedy rząd chciałby odpoczywać, na pewno nie będzie" - zapowiedział były wicepremier.

Staje on w obronie nie tylko polskich rolników. Blokady dróg, które zapowiada na początek przyszłego tygodnia, będą organizowane także dla ochrony interesów rencistów, emerytów, pracowników służby zdrowia, nauczycieli oraz bezrobotnych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]