2008-07-03: UPR popiera decyzję Prezydenta RP o odmowie podpisania przez Polskę Traktatu lizbońskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Unia Polityki Realnej.png
czwartek, 3 lipca 2008

2 lipca Unia Polityki Realnej wydała oświadczenie odnośnie odmowy przez Lecha Kaczyńskiego ratyfikowania Traktatu lizbońskiego.

Cquote1.svg Prezydent Polski jako jeden z pierwszych przywódców państw uzgadniających ten Traktat jasno i wyraźnie stanął po stronie prawa i logiki Cquote2.svg

—Unia Polityki Realnej

Prezes Unii Polityki Realnej Bolesław Witczak napisał:

"Wyrażamy głębokie zadowolenie i poparcie decyzji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego o odmowie podpisania przez Polskę Traktatu lizbońskiego. Z szacunkiem podchodzimy do faktu, że Prezydent Polski jako jeden z pierwszych przywódców państw uzgadniających ten Traktat jasno i wyraźnie stanął po stronie prawa i logiki, oraz miał odwagę wypowiedzieć prawdę, że wobec negatywnej decyzji Irlandii w sprawie utworzenia państwa „Unia Europejska” ratyfikowanie przez Niego Traktatu lizbońskiego jest bezprzedmiotowe.

Równocześnie wyrażamy żal, że rządy wielu innych państw europejskich w imię własnych interesów nie potrafią z godnością przyjąć do wiadomości woli Narodu irlandzkiego a tym samym zwycięstwa wolności i rozumu".

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]