2008-06-19: Nowa telewizja Canal+

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 19 czerwca 2008
Media
Nuvola apps knewsticker.png

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

Po wakacjach na polskim rynku telewizyjnym zadebiutuje od dawna zapowiadany nowy polski kanał, którego producentem i nadawcą jest Canal+ Cyfrowy. Stacja będzie nosiła nazwę Domo.TV. Będzie dostępna w sieciach kablowych oraz na platformie Cyfra+.

Domo.TV to propozycja dla osób zainteresowanych budowaniem, remontowaniem, aranżacją wnętrz, designem i architekturą, a także projektowaniem i pielęgnowaniem zieleni.

Na antenie oprócz serii poradnikowych gościć będą filmy dokumentalne, programy rozrywkowe i serie reality oraz filmy fabularne. Stacja realizować będzie też własne produkcje we współpracy z ekspertami rynku budowlanego i dekoracyjnego.

Dyrektorem zarządzającym Domo.TV jest Małgorzata Seck. Grupą docelową Domo.tv są kobiety i mężczyźni powyżej 25 lat poszukujący inspiracji dla domu i ogrodu, osoby, które cenią piękno otoczenia i funkcjonalność przestrzeni.

Program będzie nadawany od września, początkowo od 7 rano do 1 w nocy, docelowo planowana jest emisja całodobowa. W momencie startu kanał będzie dostępny na platformie cyfrowej Cyfra+ w pakiecie podstawowym i w wybranych sieciach kablowych.

Domo.TV będzie ósmym kanałem w Polsce produkowanym przez Canal+ Cyfrowy po: Canal+ , Ale kino! , Planete , Minimini , ZigZap , Hyper oraz Kuchnia.tv.

Źródła[edytuj]