2008-06-16: Znamy plany relacji z Olimpiady Letniej w telewizji Eurosport

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 16 czerwca 2008
Media
Nuvola apps knewsticker.png

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

Sportowy kanał telewizyjny Eurosport zaprezentował plany relacji z XXIX Letnich Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008. Olimpijskie zmagania stacja będzie pokazywała przez całą dobę, także w standardzie HD.

Relacje Eurosportu z Pekinu będą nadawane pod hasłem "Olympic Games Unlimited".

Tegoroczne relacje Eurosportu z igrzysk będą najdłuższe w historii – nadawane przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Po raz pierwszy w historii igrzyska będą również relacjonowane w technologii HD przez kanał Eurosport HD. Transmisje rozpoczną się od 6 sierpnia 2008 roku, na 48 godzin przed Ceremonią Otwarcia, wraz ze startem olimpijskiego turnieju piłki nożnej.

Eurosport będzie pokazywał igrzyska 24 godziny na dobę. W sumie ponad 400 godzin transmisji, na które złoży się 15 godzin bezpośrednich relacji dziennie od 3 rano do 18.

Od godziny 18 - powtórki najciekawszych, zdaniem komentatorów, zawodów rozgrywanych w ciągu dnia oraz tych, których nie udało się zaprezentować w bezpośrednich relacjach. O 19.30 - magazyn Beijing Express, w którym znajdzie się podsumowanie dnia, a po jego zakończeniu aż do 3 w nocy powtórki zawodów.

Źródła[edytuj]