Przejdź do zawartości

2008-06-11: Novell dołącza do Microsoft Server Virtualization Validation

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 11 czerwca 2008
Informatyka

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org

Novell bierze udział w programie Microsoft Server Virtualization Validation, który jest kontynuacją 18 miesięcy współpracy technicznej obu firm w dziedzinie wirtualizacji systemów Windows w środowisku SUSE Linux Enterprise.

Novell poinformował o włączeniu się w program Server Virtualization Validation firmy Microsoft w celu zapewnienia prawidłowej pracy zwirtualizowanych systemów Windows Server 2008 uruchamianych na SUSE Linux Enterprise 10 za pomocą hipernadzorcy Xen.

Co więcej, użytkownicy takiego rozwiązania otrzymają komplementarne wsparcie techniczne od obu firm. Novell prowadzi obecnie próby wymagane w procesie weryfikacji zgodności w ramach programu Server Virtualization Validation, które według planów zakończą się w sierpniu tego roku.

Program Server Virtualization Validation został uruchomiony przez Microsoft 10 czerwca 2008 roku. Jego celem jest weryfikacja poprawnego działania systemu Windows Server 2008 pracującego w trybie gościa (guest) w wirtualnej maszynie pochodzącej od niezależnych dostawców systemów wirtualizacji.

W ramach programu niezależni producenci oprogramowania mogą przeprowadzać samodzielnie testy weryfikacyjne stosownie do wymagań technicznych dla swojego oprogramowania wirtualizacyjnego oraz we współpracy z Windows Server 2008 jako systemem operacyjnym gościa.

Źródła[edytuj | edytuj kod]