Przejdź do zawartości

2008-06-10: 14 włoskich lekarzy przeprowadzało niepotrzebne operacje.

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 10 czerwca 2008

14 włoskich lekarzy przeprowadzało niepotrzebne operacje po to, żeby zarobić i uzyskać zwrot kosztów z publicznej służby zdrowia. Pięć osób zmarło, między innymi 92-letnia kobieta, poddana trzem operacjom w ciągu kilku miesięcy. Wiadomo o dziesięciu przypadkach leczenia gruźlicy poprzez usunięcie płuca. Do aresztu trafił także reprezentant prawny kliniki.

W klinice przeprowadzono całą serię zbędnych, niewytłumaczalnych czy wręcz zabójczych operacji. W 88 przypadkach zabiegi te spowodowały uszczerbek na zdrowiu. Na razie mówi się o pięciu przypadkach, które można zakwalifikować jako umyślne zabójstwa. Skonfiskowano 4 tysiące kart pacjentów. Wiele z nich zostało prawdopodobnie sfałszowanych. Zatrzymanym postawiono też zarzuty oszustw, wyłudzenia co najmniej 2,5 miliona euro z funduszu zdrowia i inne przestępstwa.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Zysk ponad ludzi. Działanie prywatnej kliniki we Włoszech”, opublikowanego w serwisie Centrum Informacji Anarchistycznej (więcej informacji).