2008-06-04: Tajpej: WiMAX Expo 2008

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 4 czerwca 2008
Pokaz "WiMAX DemoBusu" podczas konferencji prasowej przed wystawą.

W ramach 2008 COMPUTEX show odbywa się "2008 WiMAX Expo Taipei". Współorganizowane przez Taiwan External Trade Development Council, Taipei Computer Association (TCA), the Industrial Development Bureau of the Ministry of Economic Affairs (MOEA), M-Taiwan Office i WiMAX Forum, expo będzie odbywać się w Taipei Show, w sali drugiej. Ma ono trwać przez pięć dni, zaczynając od 2. czerwca. Dodatkowo, w hotelu Far Eastern Plaza Hotel 2 i 3 czerwca ddbywać się będzie Szczyt Operatorów Forum WiMAX.

Według Taipedi Computer Association (TCA), w wydarzeniu uczestniczyć będzie około sześćdziesiąt firm i fabryk związanych z siecią. Celem jest zademonstrowanie technologii telekomunikacyjnych w Tajwanie. Około siedemdziesięciu światowej klasy operatorów z przemysłu sieciowego zaproszono do uczestniczenia w podsumowaniu forum.

'WiMAX', technologia sieciowa czwartej generacji, pokazuje kilka korzyści jako 'MUST'-have trend (pl. trend konieczności posiadania), 'M' jak mobilność, 'U' jak ultra ciche(ang. ultra-lows), 'S' jak inteligentny (ang. smart), 'T', cienkie (ang. thin) ale także dla Tajwanu, ponieważ infrastruktura WiMAX w Tajwanie podnosi poziom przemysłu technologii komunikacyjnej. Jeśli WiMAX zdobędzie popularność w Tajwanie, jego przemysł aplikacji i rozwiązań stanie się więcej warty po kilku wymaganych testach i ocenach.

—John Hsuan, Vice Chairman and CEO of United Microelectronics Corporation

Minister Spraw Ekonomicznych wspólnie z firmą Intel podpisali memorandum, w którym zobowiązali się do wspierania tehnologii WiMAX w Tajwanie. Intel, uczestnicząc zarówno w COMPUTEX jak i w WiMAX expo zademonstrował technologię WiMAX Segway.

Ich zaangażowanie obejmuje również organizację 2008 e21FORUM, gdzie będzie dyskutowana kwestia Web 2.0

Autobusy promujące WiMAX expo obsługiwane są przez Far EasTone Telecommunications i First International Telecom, które w ten sposób prezentuje swoją ofertę biznesową

Najważniejsze obiekty przed rozpoczęciem imprezy[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

link= Wikimedia Commons ma galerię ilustracji związaną z tematem:
2008-06-04: Tajpej: WiMAX Expo 2008