2008-05-31: Wrocław: wkrótce pierwszy Kalejdoskop Kultur

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 31 maja 2008

W najbliższym czasie po raz pierwszy we Wrocławiu mieszkańcy, goście i turyści będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami tych mniejszości narodowych i etnicznych, które mieszkają w Polsce, a w szczególności w stolicy Dolnego Śląska.

Prezentacja szeroko pojętej kultury i tradycji, m.in. mniejszości niemieckiej, ukraińskiej, greckiej, romskiej, łemkowskiej, żydowskiej, muzułmańskiej - w formie występów artystycznych, koncertów, pokazów rękodzieła i sztuki - posłużyć ma kształtowaniu postaw otwartości, tolerancji i szacunku dla odmienności kulturowej, narodowej i religijnej. Według organizatorów tylko w atmosferze współpracy i wspólnej zabawy możliwy jest dialog ponad podziałami. W programie Kalejdoskopu Kultur wystąpią: chór niemiecki Die Heimatanger, chór prawosławny Sinaxis, zespoły ukraińskie Witrohon, Oksamyt, Bude Fajno i Bandura, zespoły romskie Neło Drom i Romani Bacht, zespół grecki Peristeri, zespół karaimski Dostłar, zespoły łemkowskie Vesna i Kyczera, zespół żydowski Eszwemaim, zespół muzułmański Dzieci Wajnachów oraz grupa folkowa Buraky.

Kalejdoskop Kultur jest realizowany w ramach obchodów Święta Wrocławia, a organizatorami jego pierwszej edycji są: Urząd Miejski Wrocławia, Organizacje Pozarządowe Mniejszości Narodowych i Etnicznych we Wrocławiu, Centrum Kultury Agora, Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.

Impreza odbędzie się w sobotę 21 czerwca w godzinach 14:00-20:00 na wrocławskim Parku Staromiejskim przy Wrocławskim Teatrze Lalek.

Źródła[edytuj]

  • Informacja prasowa CK Agora
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości