2008-05-18: Pierwsze zwycięstwo polskich siatkarek w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Pekinie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 18 maja 2008

Polki odbudowały swoje morale, odnosząc pierwsze zwycięstwo w turnieju interkontynentalnym, którego stawką jest awans do Igrzysk Olimpijskich. Pokonały one efektowanie Kazachstan 3:0.

Po porażce z Japonią polskie siatkarki przystąpiły do potyczki przeciwko Kazachstanowi z dużą chęcią rehabilitacji. Marco Bonitta postawił w wyjściowym składzie na Anna Podolec. Na ławce pozostawił Katarzynę Skowrońską-Dolatę. Jego wybór sprawdził się całkowicie, gdyż Podolec była jedną z najczęściej punktujących zawodniczek zespołu.

W pierwszym secie Polki same sprokurowały nerwową sytuację. Przespały akcje po drugiej przerwie technicznej, co zmusiło je do większego wysiłku. W kolejnej partii nie było już takich problemów. Po serii udanych zagrywek Anny Barańskiej zespół wysunął się na ośmiopunktowe prowadzenie, które utrzymał do samego końca.

Trzeci set zakończył spotkanie. Przewaga Polek nie podlegała dyskusji, choć znów nie były w stanie utrzymać koncentracji na odpowiednim poziomie przez całą długość seta. W poniedziałek zawodniczki będą odpoczywać, natomiast dzień później zagrają one arcyważne spotkanie przeciwko dobrze dysponowanej Dominikanie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]