Przejdź do zawartości

2008-05-17: Lublin: Ratusz zapłaci odszkodowania byłym właścicielom terenów przy Zana i Jutrzenki

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 17 maja 2008

Zawarto ugodę między władzami miasta, a byłymi właścicielami gruntów przy ulicy Zana i Jutrzenki. Dotyczy ona jednak tylko trzech z sześciu działek, których właściciele żądali od miasta pieniędzy. W sprawie pozostałych nadal toczy się postępowanie.

Jest to obszar, gdzie obecnie znajduje się hipermarket E.Leclerc i Wioska Dziecięca S.O.S. "Mamy już pierwsze porozumienie, ale magistrat nadal prowadzi rozmowy z właścicielami" - poinformował Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Obszar przy ulicach Zana i Jutrzenki to nie jedyne sporne tereny w Lublinie - przeciwko wywłaszczeniu z lat 40. XX wieku, protestują także spadkobiercy właścicieli gruntów przy Drodze Męczenników Majdanka i Wyzwolenia. Obecnie znajduje się tam poligon i jednostka wojskowa. Od kilku lat, żądają od miasta zwrotu ziemi.

"Problem dotyczy wszystkich działek, które należą do wojska" - tłumaczy Andrzej Wojewódzki. Dodaje też, że właściciele nie mają szans na odszkodowanie, bo wszystko jest zgodne z prawem.

Powody do zadowolenia mają za to byli właściciele działek przy Zana i Jutrzenki. Ostatnie postępowanie w tej sprawie odbędzie się pod koniec maja. Już teraz wiadomo jednak, że miasto zapłaci im łącznie 11 milionów złotych.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Wikinews
Lubelskie
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
i pozostałych miejscowości