2008-05-13: Gosiewski: Tusk przyznał się do palenia marihuany, bo wiedza o jego przeszłości dociera do opinii publicznej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 13 maja 2008

Szczegóły z życia Donalda Tuska są dziś komentowane przez polityków. W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” Przemysław Gosiewski stwierdził, że „premier Tusk przyznał się do palenia marihuany, bo wiedza o jego przeszłości coraz bardziej dociera do opinii publicznej. Stara się zneutralizować negatywny wydźwięk przez ujawnienie tego jako pierwszy” – dodał.

Gosiewski bardzo stanowczo odniósł się do pomysłów, aby złagodzić kary za posiadanie narkotyków: „Nigdy w życiu nie miałem kontaktu z narkotykami. Więcej, uważam, że powinna być w Polsce bezwzględnie utrzymana kara tak za posiadanie, jak i za obrót narkotykami” - powiedział Gosiewski.

Julia Pitera (PO) w wywiadzie dla RMF FM stwierdziła, że „dzięki temu budzi zaufanie”. Pytana, czy sama ma "coś na sumieniu" przyznała, że "nie popalała, ale wina w parku w czasach studenckich się zdarzały. Przestańmy udawać, że jesteśmy święci” - dodała na koniec.

Źródła[edytuj | edytuj kod]