2008-05-06: Era przegrywa w sądzie z UKE

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 6 maja 2008
Era logo.jpg

Wojewódzki Sąd Administracyjny utrzymał w mocy decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej o obowiązku dostosowania stawek MTR przez Polską Telefonię Cyfrową, operatora komórkowych sieci Era i Heyah.

Sąd odrzucił skargę Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era i Heyah, na decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej z listopada 2007 roku, utrzymującą w mocy decyzję w sprawie nałożenia na PTC obowiązków w zakresie dostosowania stawki z tytułu zakańczania połączeń głosowych w publicznej ruchomej sieci telefonicznej PTC.

Podając ustne motywy rozstrzygnięcia sąd podkreślił, że zaskarżona decyzja jest decyzją dotyczącą obowiązku regulacyjnego. Decyzja należy, w ocenie sądu, do decyzji korygujących obowiązek wcześniej nałożony na podstawie ustawy Prawo telekomunikacyjne.

Sąd wskazał, że w sprawie nałożenia obowiązków regulacyjnych przysługuje odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z tego też względu skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego podlega odrzuceniu.

Źródła[edytuj]