Przejdź do zawartości

2008-05-05: Plany Team High Road na Giro d'Italia 2008

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 5 maja 2008
Trasa wyścigu Giro d'Italia 2008

Zespół Team High Road postanowił wysłać na wyścig Giro d'Italia silny skład. Wśród wytypowanych zawodników znalazł się Marco Pinotti, który w 2007 roku jechał w różowej koszulce lidera. Do ekipy został także dołączony Morris Possoni, niedawny zwycięzca wyścigu dookoła Georgii i były Mistrz Świata U23 Kanstantin Sivtsov, mistrza Australii w jeździe na czas Adam Hansen, sprinter Mark Cavendish, a także mistrz świata z wyścigów Madison i na dochodzenie na torze Bradley Wiggins.

"Wyścig Giro d'Italia to jeden z głównych celów dla naszej ekipy" - powiedział w na ogłoszeniu składu Bob Stapleton - "wysyłamy mocny skład na ten piękny wyścig. Muszę przyznać, że wyścig Giro d'Italia to ulubiony wyścig wielu naszych kolarzy".

"Szansa na ponowną jazdę w różowej koszulce lidera jest dla mnie ogromnie ważna" - powiedział Marco Pinotti - "jestem lepiej przygotowany niż rok temu. Wiem, że zdobycie koszulki lidera będzie o wiele trudniejsze. Po zeszłorocznym sukcesie teraz będę bardziej pilnowany".

Założenia ekipy to koszulka lidera dla Marco Pinotti, walka na płaskich etapach Marca Cavendisha i jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej Kanstantina Sivtzova.

"Nasza ekipa ostatnio kładzie wielką uwagę na pracę z młodymi kolarzami. Konstantin jest przykładem dobrych efektów tej pracy" - powiedział dyrektor ekipy na Giro Valerio Piva. "Jego forma była świetna w Stachach i kto wie co się stanie we Włoszech" - dodał.

Skład Team High Road na Giro[edytuj | edytuj kod]

Marco Pinotti, Morris Possoni, Kanstantin Sivtsov, Frantisek Rabon, Adam Hansen, Tony Martin, Andre Greipel, Bradley Wiggins i Mark Cavendish.

Źródła[edytuj | edytuj kod]