Przejdź do zawartości

2008-05-05: Mróz wygrał 43. 3-majowy Wyścig Lubelski

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 5 maja 2008

Mateusz Mróz z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał 3-majowy Wyścig Lubelski, będący drugą odsłoną tegorocznej edycji Pro Ligi. Kolarz grupy prowadzonej przez Marka Leśniewskiego pokonał na finiszu towarzysza ucieczki Marka Rutkiewicza z Mróz Action Uniqi. Trzeci był Dariusz Baranowski z DHL Author, dla którego było to pierwsze miejsce na podium po powrocie do ścigania w Polsce. Nowym liderem Pro Ligi został Artur Detko (DHL Author), który w Lublinie finiszował na 5 miejscu.

Wyścig składał się z 12 rund po około 11 km każda. Wyścig ukończyło 19 kolarzy.

Na kilka rund przed końcem wyścigu od peletonu oderwała się siódemka kolarzy, której udało się wypracować około 1'30 przewagi nad resztą stawki. Losy wyścigu rozstrzygnęły się na przedostatnim okrążeniu, kiedy to zaatakowała dwójka kolarzy - Mateusz Mróz (CCC Polsat Polkowice) i Marek Rutkiewicz (Mróz Action Uniqa). Mateusz Mróz zwycięstwem zapewnił swojej ekipie drugie zwycięstwo w drugim wyścigu tegorocznej Pro Ligi. Druga lokata przypadła Markowi Rutkiewiczowi, a trzeci był Dariusz Baranowski z grupy DHL Author, który próbował gonić uciekającą dwójkę.

Kolejnym wyścigiem z cyklu Pro Ligi będą zmagania na Dolnym Śląsku - wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, który rozpocznie się w najbliższy czwartek (8 maja).

Źródła[edytuj | edytuj kod]