Przejdź do zawartości

2008-05-05: Astana weźmie udział w Giro d'Italia 2008?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 5 maja 2008

Wszystko wskazuje na to, że na tydzień przed rozpoczęciem wyścigu Giro d'Italia, organizatorzy włoskiego Grand Touru postanowili zmienić zdanie i zaprosić Astanę do udziału w wyścigu.

Rzecznik prasowy kazachskiej ekipy Philippe Maertens powiedział, że "Firma RCS, organizator Giro d'Italia, zadzwoniła do naszego managera Johana Bruyneela z pytaniem, czy wciąż chcemy startować w ich wyścigu. On odpowiedział: "tak". To dla nas bardzo dobry moment na taką wiadomość, bo gdy w lutym powiedziano nam, że nie zostaniemy zaproszenia, była to dla nas katastrofa".

Wcześniej odrzucono prośbę Astany na udział w wyścigu Giro d'Italia.

Swój udział zapowiedział już Levi Leipheimer, Alberto Contador i lider trwającego Tour de Romandie, Andreas Kloden. Amerykanin przebywa obecnie w Kalifornii i chce jak najszybciej udać się do Palermo, gdzie rozpoczną się 3-tygodniowe zmagania.

"Musimy się teraz pospieszyć z przygotowaniami. Trzeba zorganizować transport autobusu i ciężarówki na Sycylię. Poza tym Levi wciąż jest w Kalifornii, a Alberto w Hiszpanii, gdzie przeszedł zabieg dentystyczny. To wszystko nie przeszkadza nam jednak w tym, by się cieszyć z tej informacji" - dodał Maertens.

Nie jest to jeszcze oficjalna wiadomość, miała być ogłoszona wczoraj popołudniu. Jeśli, by się to potwierdziło byłoby to drugie zaproszenie do udziału w wielkim tourze przyznane drużynie sponsorowanej przez stolicę Kazachstanu. Wcześniej drogę dla Astany otworzyli organizatorzy Vuelta a Espana.

RCS nie zamierza jednak powiększać liczby drużyn startujących w ich wyścigu i dlatego włoski zespół NGC Medical-OTC Industria Porte może stracić swoje miejsce na rzecz ekipy Johana Bruyneela.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]