2008-04-29: Chlebowski: prezesi Polskiego Radia i TVP łamią prawo

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 29 kwietnia 2008
POL 2007 09 09 Warsaw dzien otwarty TVP 016.JPG

Wg szefa klubu parlamentarnego PO Zbigniewa Chlebowskiego prezesi mediów publicznych łamią prawo, bo finansują programy komercyjne.

"Moim zdaniem prezesi Polskiego Radia i TVP łamią prawo. Powinni przeznaczać pieniądze publiczne, pieniądze z abonamentu, na cele misyjne, a przeznaczają je w dużej mierze na cele komercyjne, co jest sprzeczne z polskim prawem, z zapisem konstytucji" - tłumaczył w programie I Polskiego Radia Zbigniew Chlebowski.

Polskie radio.jpg

Zaznaczył jednocześnie, że słowa krytyki dotyczą szczególnie TVP, w mniejszym stopniu Polskiego Radia.

Zbigniew Chlebowski po raz kolejny podkreślił zdeterminowaną postawę PO w kwestii zniesienia abonamentu. "Tak, chcemy zniesienia abonamentu, bo uważamy, że jest to archaiczny, zły, niesprawiedliwy podatek, na dodatek płacony tylko przez bardzo wąską część posiadaczy odbiorników radiowo–telewizyjnych" - stwierdził.

O tym, że TVP nie ma pomysłu na programy misyjne, napisał wtorkowy "Dziennik", wg którego telewizja twierdzi, że programami misyjnymi, na które przeznaczono aż 1,7 miliarda złotych, są m.in. "Gwiazdy tańczą na lodzie", bo "uczą tańca", i "Jaka to melodia", bo "krzewi kulturę muzyczną".

Źródła[edytuj | edytuj kod]