2008-04-25: Skype na telefony komórkowe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 25 kwietnia 2008
Skype logo.png

Komunikator Skype, kontynuując strategię rozwoju swojego oprogramowania na urządzenia mobilne, zaprezentował możliwość integracji oprogramowania do komunikacji przez Internet z telefonem komórkowym. Udostępniony przez firmę Skype For Your Mobile to "lekka" aplikacja Java, która współpracuje z ponad 50 popularnymi modelami telefonów komórkowych Nokia, Sony Ericsson, Motorola i Samsung.

Skype dla telefonów komórkowych jest dostępny na całym świecie i obsługuje następujące funkcje: lista kontaktów, zmiana statusu oraz podgląd statusu innych użytkowników, czat i czat grupowy, ustawienia konta oraz odbieranie połączeń od innych użytkowników Skype oraz połączeń z tradycyjnych telefonów za pomocą numeru internetowego.

Skype For Your Mobile oferujący także wykonywanie połączeń głosowych do użytkowników Skype oraz za pośrednictwem Skype Out, początkowo dostępny jest w Polsce oraz sześciu innych krajach: Brazylii, Danii, Estonii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Poprzez udostępnienie wersji beta, Skype rozpoczyna publiczne testy oprogramowania, w trakcie których szczególnie liczy na odpowiedź zaawansowanych użytkowników, którzy pomogą rozwinąć i poprawić aplikację. Potrwa to kilka miesięcy, po czym zostanie zaprezentowana wersja oficjalna.

Źródła[edytuj]