Przejdź do zawartości

2008-04-25: Krystyna Kurczab-Redlich: w Rosji jest opozycja demokratyczna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 25 kwietnia 2008

We wtorek, 21 kwietnia 2008 r., w Klubie Księgarza w Warszawie odbyło się spotkanie z autorką książki Pandrioszka, czyli puszka Pandory w Matrioszce, Krystyną Kurczab-Redlich.

Spotkanie poprowadził Henryk Suchar, dziennikarz i wieloletni korespondent w Rosji.

Książkę czytała aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska, następnie autorka komentowała każdy czytany fragment, dodając anegdoty lub osobiste wspomnienia.

Podczas spotkania autorka powiedziała, że "za Jelcyna w Rosji była wolność słowa, swoboda. Było to państwo demokratyczne, którego obywatele byli ciekawi na świat. Teraz tak nie jest. W Rosji Władimira Putina nie ma indywidualnej myśli politycznej, nastąpił powrót do metod stalinowskich i stosowania tortur. Jest to kraj nieprzewidywalny i nie zapowiada się, żeby coś się zmieniło wraz z nowym prezydentem. Jednak nieprawdą jest, że w Rosji nie ma opozycji demokratycznej. Ona jest i walczy".

Po lekturze i słowach podziękowań od przyjaciół dla Krystyny Kurczab-Redlich, zaśpiewał Leonid Wołodko, białoruski piosenkarz, który wykonał piosenkę z repertuaru Włodzimierza Wysockiego.

Po oficjalnej części autorka wraz z przedstawicielami Domu Wydawniczego Rebis zaprosiła gości na rosyjski poczęstunek, składający się z pierogów i wódki z kwasem chlebowym.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości