2008-04-21: Demokraci będą współpracować z SdPl

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 21 kwietnia 2008

Jak poinformował dziś Janusz Onyszkiewicz, lider Partii Demokratycznej - demokraci.pl, jego ugrupowanie będzie współpracować z Socjaldemokracją Polską Marka Borowskiego. Oba ugrupowania powołają wspólne zespoły programowe.

„Będziemy współpracować, powołamy jakieś wspólne zespoły programowe, które będą pracowały nad rozmaitymi propozycjami politycznymi. Każda z naszych partii zachowuje oczywiście własną tożsamość - (my) w centrum, pan Borowski nieco bardziej na lewo, ale obaj uważamy, że polskiemu wyborcy i Polsce potrzebna jest inna propozycja polityczna aniżeli bardzo lewicowe SLD i jednak zużywająca się, jak to zwykle bywa, Platforma” – powiedział Onyszkiewicz w TOK FM.

Janusz Onyszkiewicz uważa, że SdPl i PD powinny razem skupić się na działaniach "na rzecz modernizacji kraju, silnego miejsca Polski w Europie i rozwijania gospodarki, przy pewnej wrażliwości społecznej".

Jego zdaniem współpraca z SLD nie jest możliwa "tak długo, jak SLD chce wracać na pozycje radykalnie lewicowe i apelować do elektoratu nostalgicznego”. "WSI, CBA, czy sprawy związane z samobójstwem pani Barbary Blidy, czy sprawy w ogóle ustrojowe, to są rzeczy, w których my z SLD możemy prawdopodobnie się dogadać i coś wspólnie zrobić" - uważa Onyszkiewicz.

Źródła[edytuj | edytuj kod]