2008-04-14: Kernel Picnic już w maju

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 14 kwietnia 2008

W maju odbędzie się kolejna edycja akcji Linux-Reinstalacja - inicjatywy studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy nieodpłatnie instalują wszystkim chętnym system Linux. Obecnie organizatorzy zbierają zgłoszenia osób, które chciałyby pomóc w przeprowadzeniu Kernel Picnic!, tak bowiem została nazwana majowa edycja.

Podczas akcji instaluje się głównie dystrybucje przeznaczone dla początkujących, takie jak Fedora, Ubuntu czy Debian, dlatego też poszukuje się osób, które potrafią instalować i konfigurować właśnie te dystrybucje. Organizatorzy chwalą się przyjazną atmosferą spotkań i możliwością zdobycia licznych doświadczeń, które trudno zdobyć w warunkach domowych. Na uczestników czeka też szybkie łącze, dzięki któremu każdy będzie mógł sobie szybko i bez problemów zainstalować aktualizację, czy ściągnąć potrzebne oprogramowanie. Bonusem, który dostanie każdy z instalujących jest unikalny identyfikator.

Organizatorzy stawiają również warunek wiekowy. O ile Linux instalowany będzie wszystkim chętnym, to proces ten będzie przeprowadzany głównie przez osoby pełnoletnie. W związku z odpowiedzialnością, za utraty danych niepełnoletni wolontariusze wykonywać będą inne zadania, lub pracować będą pod opieką osób pełnoletnich.

W celu przyjęcia zgłoszeń chętnych do instalacji otwarto forum. Można również pisać bezpośrednio do organizatorów akcji.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Wrocław: Studenci zainstalują Ci Linuksa

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Strona i forum akcji

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości