Przejdź do zawartości

2008-04-06: Olejniczak: najpiękniejszy rozwód III RP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 6 kwietnia 2008
Wojciech Olejniczak

Rozstanie SLD z Partią Demokratyczną przez niektórych zostało skomentowane jako "nieeleganckie". Lider SLD Wojciech Olejniczak dokonał kolejnego wpisu na swoim blogu, gdzie nazwał je "najbardziej eleganckim politycznym rozwodem w historii III RP".

Olejniczak dodał jeszcze, że: "Uważam, że w tej sprawie byłem fair. W sposób wzorcowy. My byliśmy za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej, oni za jej utrzymaniem. My przeciw tarczy antyrakietowej - oni za". Olejniczak zapewnił, że obie strony darzą się wzajemnym szacunkiem i mają poczucie, że na tamtym etapie historii warto było współpracować.

Lider SLD przyznał, że rozstanie z PD zwiększa szanse SLD u wyborców lewicy. Jego zdaniem wyborcy oczekują na mądrą, lewicową partię, która "będzie pilnować, by awans cywilizacyjny nie dotyczył tylko najbogatszych, ale wszystkich Polaków". Olejniczak zaznaczył, że: "Dziś najważniejszym problemem jest to, by każda rodzina miała szansę godnie żyć. By miała szansę posłać swe dzieci do dobrej szkoły, by skończyły studia. By mogła liczyć na dobrą opiekę zdrowotną, przyjazne państwo, i czyste reguły gry".

"Obserwatorom sceny politycznej radzę zapiąć pasy i dobrze zasiąść w fotelach. Najbliższe dni będą bardzo ciekawe!" - obiecał w notatce Wojciech Olejniczak.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]