Przejdź do zawartości

2008-04-04: Rozmowy LPR z eurosceptykami z PiS

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 4 kwietnia 2008


"Widzimy wspólność ideową z eurosceptykami z PiS, złożyliśmy ofertę, ale to dopiero początek procesu" – powiedział w TVN24 Janusz Dobrosz z LPR. Jednak nie chciał mówić, na jakim etapie są dyskusje i czy w efekcie może dojść do rozłamu PiS.

"Myśmy vox populi przedstawili ofertę. Widzimy wspólność ideową. Niech teraz w swoich sumieniach ci posłowie PiS, którzy głosowali przeciw, będą poszukiwali swojej drogi" – powiedział w rozmowie Dobrosz.

Według Dobrosza posłowie PiS, którzy zagłosowali przeciwko traktatowi są osobami wiarygodnymi i godnymi zaufania dla LPR, gdyż „dali świadectwo, że realizują to, co deklarowali”. Politykom LPR nie przeszkadza, że część z tych posłów, m.in. Anna Sobecka, Antoni Macierewicz, Gabriela Masłowska, Bogusław Kowalski i Ryszard Bender, ma swoją polityczną przeszłość związaną z LPR.

"To przedwczesna dywagacja: z kim, kiedy, po co i dlaczego. To proces, który się dopiero uruchomił" – zakończył nie chcąc zdradzić bliższych szczegółów. Przyznał jednak, że Sylwester Chruszcz, obecny prezes LPR, prowadzi już rozmowy z niektórymi parlamentarzystami. Nie jest wykluczony też sojusz z ugrupowaniem Marka Jurka – Prawicą RP.

Kiedy zapytano, czy całą inicjatywę obejmie swoim patronatem o. Tadeusz Rydzyk, odparł, że jeżeli o. Rydzyk uzna ten pomysł za dobry, LPR nie będzie się gniewać, jednak nie to jest głównym celem LPR.

Źródła[edytuj | edytuj kod]