Przejdź do zawartości

2008-03-31: Borowski o rozpadzie LiD

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 31 marca 2008


Według lidera SdPl, Marka Borowskiego, sobotnia decyzja Rady Krajowej SLD o rozstaniu z Partią Demokratyczną została podjęta w sposób żenujący. Zdradził on, że tą decyzją zaskoczeni byli politycy PD, jak i niektórzy prominentni działacze SLD.

Wczoraj w Warszawie miał miejsce Konwent Krajowy Socjaldemokracji Polskiej. Borowski przyznał, że otrzymał list od szefa SLD Wojciecha Olejniczaka, w którym lider Sojuszu proponuje mu spotkanie i współpracę. Dodał, że "dla określenia miejsca SdPl może będzie trzeba zwołać kongres lewicy". Borowski przyznał, że obrady trwały w gorącej atmosferze.

"My się spotkamy przede wszystkim z partnerami, których zlekceważono: z PD, a także z UP. Musimy omówić tę sprawę w gronie poselskim" - powiedział. Jego zdaniem "lewica, która jest zajęta wyłącznie sobą, wewnętrznymi kłótniami, walką o stołki, szczególnie z ciągłymi pretensjami do partnerów politycznych, musi pójść na dno".

Lider SdPl przyznał, że głównym konkurentem lewicy jest obecnie Platforma Obywatelska.

"Donald Tusk pokazał Polakom zupełnie inną twarz, że musi odebrać głosy nie PiS-owi, a lewicy. Tusk wznowił atak programowy na centrolewicę m.in. w expose" - stwierdził Borowski.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]