2008-03-29: TV Silesia wystartowała

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 29 marca 2008

Zgodnie z zapowiedziami w sobotę, 29 marca 2008 roku, punktualnie o godzinie 10 wystartowała nowa telewizja - TV Silesia. W jednej ze śląskich sieci kablowych stacja nadaje swój sygnał w jakości HD. Z kolei problemy z włączeniem kanału do oferty ma m.in. UPC. Kilka minut po godzinie 10 widzów TV Silesia przywitał Marek Czyż, główna twarz stacji, w towarzystwie regionalnego zespołu Śląsk.

Podczas pierwszych godzin programu dziennikarze stacji prezentowali ofertę kanału oraz rozmawiali z zaproszonymi gośćmi m.in. Kamilem Durczokiem, Arturem Rojkiem czy Krystyną Bochenek oraz innymi czołowymi postaciami Śląska.

Nie obyło się bez kłopotów. Mimo, że TVS na swoich stronach informuje, że jest obecna w ofercie sieci kablowej UPC na Śląsku (kanał S22), to abonenci UPC niektórych śląskich miast mogą zadowolić się jedynie fonią. Zamiast obrazu... "czarny ekran". Jak widać technicy UPC zaspali, bo samą fonię TVS emitują od kilku dni. Jest szansa, że obraz wkrótce się pojawi - w biurze obsługi klienta można usłyszeć, że "trwają prace modernizacyjne".

Bardziej zadowoleni mogą być abonenci innej śląskiej kablówki trzeciej generacji - JamBox, która program TV Silesia emituje w jakości HD. W ciągu najbliższych dni kanał pojawi się także w innych śląskich telewizjach kablowych, m.in. Vectra czy Telpol. Dostępny jest przez satelitę oraz platformy telewizji cyfrowej.

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z serwisu Media2 (na specjalnych zasadach)