2008-03-29: Morkon X Tajemnica

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 29 marca 2008

12 kwietnia 2008 r. Poznańska Cytadela dla miłośników fantastyki stanie się scenerią rodem z powieści Tolkiena. Jej spokojne alejki przemienią się w bezdroża grabione przez bandy rozbójników, przez zarośla przemykać będą adepci magii, a w swój, być może ostatni bój, podążą kolumny zbrojnych w miecze i oszczepy wojowników. Wszystko to za sprawą zbliżającej się dziesiątej, jubileuszowej odsłony poznańskiego larpa MORKON.

Larp dla nie wtajemniczonych może przypominać teatr na żywo lub spontaniczną inscenizacje. W istocie wiele w tym prawdy. Jest to bowiem jedna z nielicznych gier odbywających się w rzeczywistości, która bije na głowę swoje komputerowe odpowiedniki. Tutaj zamiast klikać myszką, czy wybierać gotowe dialogi, gracz samemu przebiera się w strój wymarzonej postaci oraz podejmuje w jej imieniu decyzje kreując otaczający go świat. Jedyne co go w tym ogranicza to przygotowane przez organizatorów zasady.

W tegoroczną odsłonę organizatorzy włożyli dużo pracy. Akcja będzie opierała się na ścierających się interesach szlachty urosłej w siłę po upadku imperium oraz na nadciągającym widmie niedawnego władcy, okrutnika władającego czarna magią. W tym właśnie miejscu rozpocznie się nasza opowieść. Cóż będzie dalej? To zależy już tylko od uczestników.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości