2008-03-28: 15 lat więzienia dla dzieciobójczyni z Kraśnika

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 28 marca 2008
POL location map.svg

Sąd w Lublinie skazał wczoraj 21-letnią Ewelinę D. z Kraśnika na 15 lat pozbawienia wolności za zabicie swojego trzytygodniowego dziecka. Zabiła dziewczynkę ponieważ okazało się, że ojcem dziecka nie jest mąż kobiety. "To naciski rodziny, by zbadać ojcostwo dziecka, zmusiły kobietę do zabójstwa" - mówiła sędzia Alicja Buczyńska.

Podała dziecku rtęć a następnie wcisnęła mu do ust dwie czereśnie. Było to przyczyną zatrzymania krążenia i oddychania. Dziewczynkę do znajdującego się nieopodal domu szpitala zaniósł mąż kobiety, po powrocie z pracy. Dziecko na drugi dzień zmarło.

"Sąd przyjął, że kobieta działała pod presją otoczenia, które dążyło do wyjaśnienia ojcostwa dziecka. Zaplanowała także zbrodnię, ponieważ widząc, że dziecko się dusi, nie udzieliła mu żadnej pomocy. Według opinii biegłych, Ewelina D. w chwili zbrodni zachowała w pełni zdolność do rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem. Jednocześnie stwierdzili, że ma ona osobowość niedojrzałą, egocentryczną, cechującą się m.in. nadmierną koncentracją na swoim wyglądzie. W trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła, ujawniły się u niej prymitywne mechanizmy obronne" - poinformowało radio RMF FM.

Prokurator żądał kary 25 lat pozbawienia wolności. Sąd skazał ją na 15 lat ze względu na młody wiek oraz i częściowe przyznanie się do winy. Dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny. Mąż kobiety będący oskarżycielem posiłkowym, zapowiedział apelację w tej sprawie ponieważ uważa, ze kara jest niewspółmierna co do popełnionego czynu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
i pozostałych miejscowości