Przejdź do zawartości

2008-03-27: Hexalock: nowa technologia ochrony DVD

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 27 marca 2008

Izraelska firma Hexalock ogłosiła wprowadzenie nowej technologii, służącej do zabezpieczenia przed kopiowaniem danych zapisanych na płytach DVD – HexDVDR-Video.

Technologię można wykorzystać zarówno do ochrony dysków z filmem wideo, jak również DVD zawierających oprogramowanie lub dane. Według zapowiedzi Hexalock, HexDVDR-Video nie zezwala na kopiowanie płyty DVD 1:1. Przy takiej próbie wymusi, aby program nagrywający przerwał operację lub spowolni jego działanie tak, że wykonanie kopii i tak będzie niemożliwe.

Ponadto, niewykonalne ma być także popularne „rippowanie” filmu, czyli zgrywanie jego zawartości na dysk komputera przez specjalny program, dedykowany do tego procesu. Pliki będą kopiowane przez wiele godzin lub zapisany obraz będzie zniekształcony. Technologia uniemożliwi również emulację DVD.

Programiści z Hexalock twierdzą, że tzw. inżynieria wsteczna, działania mające na celu zbadanie funkcjonowania algorytmów szyfrujących w HexDVDR-Video, jest niemożliwa, ponieważ system jest zakodowany.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]