2008-03-26: Ruszył portal Edunews.pl promujący edukację nieformalną

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 26 marca 2008

Miesiąc temu uruchomiony został nowy serwis promujący edukację EDUNEWS.PL. Mimo, że nie prowadzono zorganizowanej kampanii promocyjnej w Internecie - tematyką portalu zainteresowało się ponad 3 tysiące internautów, którzy wygenerowali prawie 12 tysięcy odsłon.

Autorzy portalu o nowoczesnej edukacji starają się przekonywać, że edukacja wcale nie jest nudna. Można o niej ciekawie pisać zwłaszcza obecnie, gdy w świat edukacji wkroczyły nowe technologie przyczyniając się do powstania nowych form uczenia się i wymiany wiedzy.

W portalu znaleźć można informacje o najnowszych trendach w światowej edukacji, wykorzystaniu nowych technologii, nowych stylach nauczania, najnowszych programach i grach Edutainment, a także o przedsięwzięciach edukacji społecznej. Jest to serwis przeznaczony dla osób, które poszukują pomysłu na ciekawy projekt edukacyjny, interesują się doświadczeniami edukacyjnymi innych krajów, szukają wyników badań, czy po prostu chcą się rozwijać, korzystając z nowych metod nauczania i uczenia się.

Portal jest medium edukacyjnym, którego celem jest "promocja idei edukacji przez całe życie" oraz nowoczesnych programów i narzędzi edukacji społecznej. Adresowany jest nie tylko do środowisk oświatowych, ale także edukatorów społecznych, pozarządowych organizacji edukacyjnych, przedstawicieli firm działających na rynku edukacji oraz do uczniów i studentów, którzy są zainteresowani nowymi formami edukacji i chcą je wykorzystać. Publikowane są w nim informacje z różnych stron świata, które inspirować mogą polskich edukatorów do działania i wprowadzania innowacji w procesie edukacji na różnych szczeblach kształcenia.

EDUNEWS.PL nie jest ograniczony do systemu oświaty i edukacji formalnej, gdyż współczesne badania wskazują na coraz większe znaczenie edukacji nieformalnej w rozwoju społeczeństw i jednostek. Twórcy portalu wychodzą z założenia, że nowoczesna edukacja ma przede wszystkim inspirować do działania i rozwijać, stąd twórcy portalu próbują z jednej strony zaciekawić internautów tematyką serwisu i szerokim podejściem do edukacji, a z drugiej inicjować i rozwijać debatę społeczną na temat przemian w polskiej edukacji.