2008-03-19: Kolarstwo: Bettini i Boonen w Varese

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 19 marca 2008

20 marca ekipa Quick Step wraz Paolo Bettinim i Tomem Boonenem przetestuje we włoskim Varese trasę, na której w dniach 23-28 września rozegrane zostaną tegoroczne Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym.

Trzy ostatnie tytuły mistrzowskie począwszy od 2005 trafiły w ręce Boonena oraz Bettiniego. Ekipa Quick Step chce, aby także w sezonie 2009 tęczowa koszulka mistrza świata obecna była w ich zespole.

"Po Tirreno-Adriatico przeniesiemy się do Mediolanu na pierwszy wiosenny klasyk. Będzie to dla nas okazja sprawdzenia jaką trasę przygotowano na mistrzostwa świata w Varese" - powiedział Bettini. "W sezonie jest bardzo wiele wyścigów, tak więc mamy bardzo mało czasu. Jeśli nie pojedziemy i nie sprawdzimy trasy wokół Varese właśnie teraz, nie sądzę że znajdziemy ku temu inną okazję przed mistrzostwami" - dodał.

Bettini i Boonen wybiorą się do Varese wraz grupą kolegów z Quick Step. Trasę mistrzostw świata przejadą w eskorcie organizatorów imprezy. "Rekonesans trasy mistrzostw świata jest dla mnie ważny. Pozwoli mi określić wagę jaką stanowić będzie dla mnie ten wyścig w tym sezonie" - powiedział Boonen.

Źródła[edytuj | edytuj kod]