2008-03-18: Raport iPass: sieć Wi-Fi najpopularniejsza w Londynie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Internet
Crystal Clear app Internet Connection Tools.svg
wtorek, 18 marca 2008

Mieszkańcy Londynu najczęściej korzystają z sieci Wi-Fi, spośród wszystkich miast świata. Ogólna liczba sesji, łączących komputery internautów z Londynu z sieciami Wireless Fidelity, jest aż 3-krotnie większa, niż w Nowym Jorku, który zajmuje drugie miejsce na świecie pod tym względem.

W drugiej połowie 2007 roku w Londynie odnotowano 30000 połączeń z siecią Wi-Fi, co oznacza wzrost o 150% w porównaniu z analogicznym okresem, w roku 2006. Niemniej jednak, ogólna liczba użytkowników sieci bezprzewodowych w USA nadal jest 4 razy większa, niż w Wielkiej Brytanii.

Na obszarze Zjednoczonego Królestwa liczba osób korzystających z Wi-Fi rośnie szybciej, niż w USA. Jest to spowodowane tym, że bezprzewodowy Internet jest udostępniany przez stacje kolejowe oraz lotniska. Londyńskie Heathrow, to 4. lotnisko na świecie, pod względem ogólnej ilości sesji Wi-Fi, która sięga 41000. Istotna jest także rosnąca popularność połączeń z internetem przez telefony komórkowe, przede wszystkim za pośrednictwem technologii 3G.

Powyższe dane pochodzą z corocznego raportu, opracowanego przez firmę iPass, przedstawiającego popularność telekomunikacji bezprzewodowej – iPass Mobile Broadband Index.

Źródła[edytuj]