2008-03-18: Delegacja polska w Kosowie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 18 marca 2008
Kosowo

Wicepremier Grzegorz Schetyna, komendant policji Andrzej Matejuk i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki są już w Kosowie. Mają spotkać się z policjantami rannymi we wczorajszych zamieszkach w Kosowskiej Mitrowicy.

Szef MSWiA Grzegorz Schetyna zamierza sprowadzić polskich funkcjonariuszy do Polski. Czekają na nich miejsca w warszawskim szpitalu MSWiA. "Nie jest jednak pewne, czy ktokolwiek da się namówić na powrót do kraju, bo wśród policjantów stacjonujących w Kosowie panuje przekonanie, że misję należy wypełnić do końca" - powiedział Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk.

Tymczasem TVN24 doniosło o pierwszej ofierze poniedziałkowych starć. Jest nim porucznik ukraińskiej milicji, który zmarł na skutek ran odniesionych w zamieszkach w Mitrowicy.

"Kolejne trzy osoby są w stanie ciężkim, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - poinformował Jarosław Mazurkewycz z biura prasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

W walkach w Kosowskiej Mitrowicy ucierpiało do tej pory oprócz ukraińskich milicjantów także 28 polskich funkcjonariuszy oraz 20 francuskich żołnierzy Kosovo Force.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]