2008-03-15: Bydgoszcz: akcja oddawania krwi dla Agaty Mróz-Olszewskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 15 marca 2008

Ogólnopolski Siatkarski FanKlub Honorowych Dawców Krwi Dla Agaty zaprasza mieszkańców Bydgoszczy w niedzielę na Stary Rynek w godzinach 9-14 w celu oddania krwi na rzecz reprezentantki Polski w piłce siatkowej Agaty Mróz-Olszewskiej.

U siatkarki grającej w reprezentacji Polski wykryto MDS - czyli mielodysplazję szpiku. Zrezygnowała ona z siatkówki i podjęła walkę z chorobą. Na początku, jak sama przyznała, nie myślała o sporcie. Tym bardziej, że lekarze nie dawali dużo szans na pełne wyzdrowienie. Z biegiem czasu i coraz lepszych wyników badań Agata za pozwoleniem lekarzy powróciła do zawodowego uprawiania siatkówki. Minęły 3 lata, oczywiście jej organizm nie mógł znieść takiego obciążenia fizycznego jakie miały inne zawodniczki. Swoje kroki skierowała do Ostrowca Świętokrzyskiego - klubu, który występował w II lidze, w którym grała jej siostra Katarzyna.

Potem dostała propozycję z Bielska, w BKS-ie grała od 2003 do 2006 roku. W swoim pierwszym sezonie zdobyła Mistrzostwo i Puchar Polski. A później zagrała w Lidze Mistrzyń, w której wybrano ją najlepszą blokującą.

Agata Mróz-Olszewska co kilka dni musi przechodzić transfuzje i dlatego potrzebna jest krew.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Kujawsko-pomorskie
Kujawsko-pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka
pozostałych miejscowości