2008-03-14: Operatorzy telefonii mobilnej przeznaczają niewielkie środki na promocję gier komórkowych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 14 marca 2008

Strony społecznościowe, takie jak Facebook, będą głównym środkiem dystrybucji gier na urządzenia mobilne. W zeszłym roku zabrakło znaczących inwestycji operatorów telefonii komórkowych w rozwój tego rynku. W związku z tym producenci gier zaczynają wykładać własne środki na marketing, aby zwiększyć przychody.

„Rynek gier mobilnych od dłuższego czasu przestał się rozwijać. Zaledwie 5% użytkowników faktycznie rejestruje i kupuje gry, w serwisach, które to oferują. Operatorzy telefonii przeznaczają bardzo niewielkie środki na promocję nowych tytułów” - powiedział Daniel Winterbottom, analityk z firmy Informa.

Tacy producenci gier, jak Digital Chocolate, zaczynają promować swoje produkcje samodzielnie, zwłaszcza w portalach społecznościowych. Umieszczenie gry Tower Bloxx w serwisie Facebook, przyniosło wymierny efekt – 400 tys. nabywców tego tytułu.

„Rezultaty tej decyzji przerosły nasze oczekiwania. W tym roku planujemy sprzedawać w ten sposób wszystkie nasze najważniejsze produkcje” - powiedział Ilkka Paananen, odpowiedzialny za projektowanie gier w firmie Digital Chocolate.

Źródła[edytuj | edytuj kod]