Przejdź do zawartości

2008-03-14: BT Wholesale: urządzenie minimalizujące zakłócenia sygnału szerokopasmowego internetu ADSL

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Informatyka

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org
piątek, 14 marca 2008

Firma BT Wholesale zaprezentowała niewielkie urządzenie, które pozwala zminimalizować zakłócenia sygnału szerokopasmowego internetu ADSL, powstałe w wyniku funkcjonowania urządzeń elektronicznych.

Według specjalistów z firmy BT Wholesale, działanie takich urządzeń jak telewizory, czy nawet lampki choinkowe, może sprawić, że prędkość łącza ADSL wyraźnie spadnie. Aby temu zapobiec, BT Wholesale testuje urządzenie o nazwie Interstitial Plate (iPlate). Gadżet należy umieścić w telefonie podłączonym do linii naziemnej, przez którą przesyłany jest także sygnał ADSL.

Technologia została zaprezentowana dziennikarzom w siedzibie firmy BT Wholesale, w Gatwick. W trakcie pokazu przedstawiono jak działanie lampy fluorescencyjnej obniża prędkość ADSL z 3,8Mb/s do 700Kb/s. Po zastosowaniu iPlate łącze powróciło do nominalnej prędkości.

BT testuje urządzenie u 1000 klientów, którzy zgłaszali problemy z prędkością modemu ADSL. iPlate powinien pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku miesięcy, w cenie 10£.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]