2008-03-14: BT Wholesale: urządzenie minimalizujące zakłócenia sygnału szerokopasmowego internetu ADSL

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Informatyka
Tablet mouse.svg

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org
piątek, 14 marca 2008

Firma BT Wholesale zaprezentowała niewielkie urządzenie, które pozwala zminimalizować zakłócenia sygnału szerokopasmowego internetu ADSL, powstałe w wyniku funkcjonowania urządzeń elektronicznych.

Według specjalistów z firmy BT Wholesale, działanie takich urządzeń jak telewizory, czy nawet lampki choinkowe, może sprawić, że prędkość łącza ADSL wyraźnie spadnie. Aby temu zapobiec, BT Wholesale testuje urządzenie o nazwie Interstitial Plate (iPlate). Gadżet należy umieścić w telefonie podłączonym do linii naziemnej, przez którą przesyłany jest także sygnał ADSL.

Technologia została zaprezentowana dziennikarzom w siedzibie firmy BT Wholesale, w Gatwick. W trakcie pokazu przedstawiono jak działanie lampy fluorescencyjnej obniża prędkość ADSL z 3,8Mb/s do 700Kb/s. Po zastosowaniu iPlate łącze powróciło do nominalnej prędkości.

BT testuje urządzenie u 1000 klientów, którzy zgłaszali problemy z prędkością modemu ADSL. iPlate powinien pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku miesięcy, w cenie 10£.

Źródła[edytuj]