2008-03-13: Rusza XIII Puchar Telekomunikacji Polskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 13 marca 2008

W sobotę, 15 marca 2008 roku, rozpoczyna się rejestracja do rozgrywek XIII Pucharu TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa.

Puchar TP jest największą ogólnopolską piłkarską imprezą dla dzieci, której głównym sponsorem już po raz szósty jest Telekomunikacja Polska. Ponadto jest jedynym turniejem w Polsce pod Honorowym Patronatem UEFA. W 2007 roku wzięło w nim udział 25 tys. dziewcząt i chłopców z całego kraju, czyli ponad 2,3 tys. drużyn.

W tym roku uczestnicy finału zostaną wyłonieni na etapie finałów wojewódzkich, z których w najważniejszych rozgrywkach zmierzy się 16 najlepszych drużyn dziewcząt i 16 chłopców. "Nowa formuła rozgrywek z pewnością dostarczy uczestnikom i widzom jeszcze większych emocji oraz uatrakcyjni Wielki Finał" – powiedział Tomasz Zabielski, koordynator turnieju z ramienia PZPN.

Finałowi zwycięzcy Pucharu TP otrzymają tytuł Mistrza Polski w Piłce Nożnej Jedenastolatków i obejrzą na żywo Polską Reprezentację Piłkarską w jesiennym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2010 w Bratysławie. Na wszystkich etapach turnieju najlepsi otrzymają puchary i nagrody.

Źródła[edytuj | edytuj kod]