2008-03-13: Prezes Valencia CF podał się do dymisji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 13 marca 2008

12 marca 2008 r. prezes Valencia CF, Juan Bautista Soler, podał się do dymisji. Jak przyczynę takiej decyzji podał zły stan zdrowia, przez co "nie może poświęcić klubowi tyle czasu, na ile zasługuje". Obowiązki Solera przejął pełniący dotąd stanowisko dyrektora wykonawczego klubu i jego wiceprezesa, Agustín Morera.

Soler, przedsiębiorca działający w branży budowlanej, nabył w 2004 r. większościowy pakiet akcji klubu i wkrótce potem został jego prezesem, zastępując na tym stanowisku Jaimego Ortiego Ruiza. W momencie objęcia przez Solera prezesury, Valencia była mistrzem Hiszpanii, jednak w następnych latach piłkarze nie byli w stanie powtórzyć tego wyniku, zajmując w sezonie 2006/07 3. miejsce - najwyższe za kadencji Solera.

W tegorocznych rozgrywkach, drużyna zakończyła udział w Lidze Mistrzów zajmując w swojej grupie ostatnie miejsce (nie zdołali awansować do Pucharu UEFA). W lidze zespół zajmuje 9. miejsce. Drużyna od początku sezonu targana jest konfliktami wewnętrznymi, co zaowocowało zmianą na stanowisku trenera i wykluczeniem z klubu piłkarzy grających w nim od wielu lat.

12 marca Juan Soler podziękował wszystkim pracownikom klubu, piłkarzom oraz kibicom za niemal cztery wspólnie spędzone lata i zapewnił, że popełnione przez niego błędy nie wynikały ze złej woli, gdyż zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro Valencii.

Źródła[edytuj | edytuj kod]