Przejdź do zawartości

2008-03-13: Kolarstwo: Jaksche wraca w lipcu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 13 marca 2008

Międzynarodowa Unia Kolarska uznała karę, którą Niemiec otrzymał od Austriackiego Związku Kolarskiego. Dlatego będzie on mógł wrócić do ścigania już w lipcu tego roku.

Jörg Jaksche dowiedział się o tej informacji od prezydenta UCI Pata McQuaida. "Sądzę, że UCI zajmie się teraz kolarzami, managerami oraz lekarzami, których dane wymieniłem postępowania. W weekend otrzymałem telefon od pana McQuaida, który przekazał mi nowości. Kamień spadł mi z serca. Nareszcie ten okropny czas dobiegł końca i mogę znów planować przyszłość. UCI widocznie zmieniła swój tok myślenia: świadek koronny jak ja, nie musi teraz wieczność czekać na rozstrzygnięcie sprawy i być karany za to, że powiedział prawdę" - powiedział Niemiec w wywiadzie dla DPA.

31-letni kolarz przyznał się do stosowania dopingu podczas swojej kariery. Skorzystał jednak ze statusu świadka koronnego, dzięki czemu jego dyskwalifikacja została skrócona do 30 czerwca 2008 r.

Były zawodnik ekipy Tinkoff rozpoczął już treningi na rowerze. Teraz skupia się na znalezieniu nowego pracodawcy. "Jestem optymistą i jestem w dobrej formie" - powiedział na zakończenie Jaksche.

Źródła[edytuj | edytuj kod]