2008-03-13: Kolarstwo: Danielsonowi wypadł dysk

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 13 marca 2008

Upadek na pierwszym etapie Vuelta a España 2007 nadal powoduje problemy u zawodnika Slipstream, Toma Danielsona. Amerykanin zaczął skarżyć się na uporczywe bóle pleców podczas Tour of California. Następnie zdiagnozowano u niego przepuklinę krążka międzykręgowego (inaczej wypadnięcie dysku) w kręgach L5 S1.

"Teraz dochodzę do zdrowia i chodzę na terapię, aby wyleczyć i zbudować mięsień, który zniweluje mój problem" - napisał kolarz na swojej stronie internetowej, tomdanielson.com. "Lekarze są pewni, że jeśli nie będę się ścigał w marcu i dalej kontynuował leczenie to wszystko powinno być dobrze na Tour of Georgia. Tak więc z mojego planu startowego wypadnie tylko Paris-Nice, ale reszta sezonu powinna być już ok!" - zakończył Danielson.

Zanim 30-latek trafił do swojej obecnej ekipy ścigał się miedzy innymi w Fassa Bortolo w 2004 roku i Discovery Chanel w latach 2005-2007. To w barwach amerykańskiej ekipy Danielson osiągnął swoje największe jak do tej pory sukcesy. Kolarz Slipstream triumfował w klasyfikacji generalnej Tour of Georgia 2005, a także dwa razy znalazł się w pierwszej dziesiątce Vuelta a España, zajmując 7. miejsce w 2005 i 6. miejsce rok później, gdzie dodatkowo wygrał jeden etap.

Źródła[edytuj | edytuj kod]