Przejdź do zawartości

2008-03-13: Bank BPH sponsorem Grand Prix MTB

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 13 marca 2008
Maja Włoszczowska

Rozgrywany w Polsce cykl zawodów MTB cross country, organizowany przez Lang Team, ma nowego sponsora. Bank BPH, który dwa lata temu był głównym sponsorem Tour de Pologne, patronuje teraz czterem edycjom Bank BPH Grand Prix MTB.

Tegoroczne zawody w kolarstwie górskim odbędą się w tym roku olimpijskim w:

Liderzy w klasyfikacji elity kobiet oraz elity i U23 mężczyzn jeździć będą w biało-niebieskich koszulkach Banku BPH. Na trasie będzie bardzo kolorowo, bowiem w innych kategoriach wiekowych liderzy założą koszulki TVP, Przeglądu Sportowego, RMF FM, Interii i Dziennika Polska – The Times.

Przed rokiem w GP MTB w najważniejszych kategoriach triumfowali: Maja Włoszczowska i Marek Galiński. W tym sezonie ta dwójka będzie także faworytami rywalizacji. Tegoroczne zawody są istotne, bowiem są etapem przygotowań do startu w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, na które pojada dwie zawodniczki i jeden zawodnik. Kto to będzie wyjaśni się podczas zawodów Bank BPH Grand Prix MTB. W Jeleniej Górze w sobotę 16 sierpnia obędzie się oficjalne pożegnanie kadry narodowej MTB wyjeżdżającej na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]