2008-03-12: TVP na sprzedaż?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 12 marca 2008

Politycy Platformy Obywatelskiej planują kolejne zmiany w telewizji publicznej - sprzedaż jednego z kanałów TVP oraz zlikwidowanie TVP Info. "Ten scenariusz jest omawiany" - twierdzi minister z kancelarii premiera Rafał Grupiński.

Scenariusz ma wyglądać następująco: jeden z kanałów telewizji publicznej miałby być sprzedany poprzez giełdę, tak aby uniknąć wszelkich niejasności. Dotychczasową misję telewizji publicznej przejąłby w całości drugi kanał, w którym znajdzie się to wszystko, co w telewizji publicznej być powinno, a czego, według polityków PO obecnie nie ma. Nadal nie wiadomo, który kanał zostanie sprzedany - Jedynka czy Dwójka.

Według planu ma zniknąć TVP Info. Zamiast niego miałyby powstać kanały regionalne, silniejsze niż teraz oraz zabezpieczone przed wpływami polityków (choć jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób). Aby zrealizować te zamierzenia, prawdopodobnie TVP zostanie rozbita na kilka spółek, jednak obecnie szczegóły tego przedsięwzięcia nie są znane.

Zmiany w TVP są kolejnym, po ustawie medialnym projektem Platformy mającym na celu reformę oraz, według zapewnień twórców, odpolitycznienie mediów publicznych. W przypadku ustawy medialnej, obecnie PO negocjuje jej kształt z politykami LiD.

Źródła[edytuj | edytuj kod]