2008-03-12: TVP na sprzedaż?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 12 marca 2008
PL warsaw TVP 001.JPG
POL 2007 09 09 Warsaw dzien otwarty TVP 014.JPG

Politycy Platformy Obywatelskiej planują kolejne zmiany w telewizji publicznej - sprzedaż jednego z kanałów TVP oraz zlikwidowanie TVP Info. "Ten scenariusz jest omawiany" - twierdzi minister z kancelarii premiera Rafał Grupiński.

Scenariusz ma wyglądać następująco: jeden z kanałów telewizji publicznej miałby być sprzedany poprzez giełdę, tak aby uniknąć wszelkich niejasności. Dotychczasową misję telewizji publicznej przejąłby w całości drugi kanał, w którym znajdzie się to wszystko, co w telewizji publicznej być powinno, a czego, według polityków PO obecnie nie ma. Nadal nie wiadomo, który kanał zostanie sprzedany - Jedynka czy Dwójka.

Według planu ma zniknąć TVP Info. Zamiast niego miałyby powstać kanały regionalne, silniejsze niż teraz oraz zabezpieczone przed wpływami polityków (choć jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób). Aby zrealizować te zamierzenia, prawdopodobnie TVP zostanie rozbita na kilka spółek, jednak obecnie szczegóły tego przedsięwzięcia nie są znane.

Zmiany w TVP są kolejnym, po ustawie medialnym projektem Platformy mającym na celu reformę oraz, według zapewnień twórców, odpolitycznienie mediów publicznych. W przypadku ustawy medialnej, obecnie PO negocjuje jej kształt z politykami LiD.

Źródła[edytuj | edytuj kod]