2008-03-09: FeTA 2008 już wkrótce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 9 marca 2008

Już wkrótce rozpocznie się kolejna edycja wrocławskiego Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA’ 2008. Od 2000 r. młodzi ludzie, głównie z regionu Dolnego Śląska, mają szanse wykazać się swoim talentem i zaprezentować przygotowany przez siebie program teatralny. Festiwal to także okazja do otrzymania przez młodych aktorów rzetelnej oceny swoich umiejętności przez osoby zawodowo zajmujące się teatrem. Wśród dotychczasowych jurorów znaleźli się między innymi: Kinga Preis, Ewa Dałkowska, Julia Wernio, Konrad Imiela, Krzysztof Dracz, Mariusz Bonaszewski, Jacek Bończyk, Piotr Kruszczyński, Piotr Łazarkiewicz.

Celem tegorocznej edycji jest promocja twórczości Zbigniewa Herberta. Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się projekcja filmu o twórczości pisarza, natomiast na dzień drugi planowany jest pokaz spektaklu „Powrót Pana Cogito” w reżyserii i wykonaniu Zbigniewa Zapasiewicza.

Festiwal odbędzie się w dniach 28-30 marca we Wrocławiu. Podczas pierwszych 2 dni uczestnicy zaprezentują swój program. 30 marca natomiast na scenie kameralnej CK Agora odbędzie się uroczysty finał. Zgłoszenia na festiwal można wysyłać do 21 marca pocztą tradycyjną, elektroniczną, lub przynosząc zgłoszenie osobiście. Więcej informacji na ten temat w serwisie organizatora

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Informacje o festiwalu na stronie organizatora - CK Agora