Przejdź do zawartości

2008-03-08: Małopolska: powstało Forum Demokratyczne PiS

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 8 marca 2008
Wielokrotnie występowaliśmy w tej sprawie, a ta decyzja to sformalizowanie tego ruchu. (...) Chcemy zmieniać PiS, ale z niego nie wychodzić.

—Bogusław Bosak, prezes Forum Demokratycznego PiS


6 marca 2008 r. 44 członków Prawa i Sprawiedliwości z Małopolski założyło Forum Demokratyczne PiS. Jak poinformował krakowski działacz PiS Bogusław Bosak, głównym zadaniem nowopowstałego ruchu jest przygotowanie i wprowadzenie zmian w statucie zwiększających demokrację w partii. Bosak został wybrany prezesem ruchu.

Działacze powołując do życia Forum Demokratyczne wykorzystali zapis §20 Statusu PiS, który umożliwia członkom partii zrzeszanie się w strukturach nie będących odzwierciedleniem struktur terytorialnych.

Jak zaznacza prezes ruchu, powołanie Forum nie oznacza rozłamu w strukturach partii, a jego członkowie chcą jedynie zmienić na bardziej demokratyczne zasady panujące w PiS. Zaznacza on również, że ruch jest otwarty dla wszystkich działaczy z całego kraju.

Bosak, pytany o to, czy informował o małopolskiej inicjatywie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, odpowiedział, że przedstawił tę sprawę prezesowi PiS na ostatnim posiedzeniu Rady Politycznej. Wedle jego relacji Kaczyński miał odpowiedzieć, że "szanuje tego typu działania".

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości