Przejdź do zawartości

2008-03-04: Nielsen Media Research: Amerykanie nie są przygotowani na cyfrową telewizję

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 4 marca 2008

Firma badawcza Nielsen Media Research stwierdziła, że ponad 13 milionów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych jest nieprzygotowana do przejścia na odbiór telewizji cyfrowej, które zostało zaplanowane na 2009 rok.

Według najnowszego studium firmy, duża liczba amerykańskich domostw będzie wymagała konwertera do odbioru telewizji cyfrowej, kiedy 19 lutego 2009 roku, w Stanach Zjednoczonych zniknie sygnał analogowy. Nielsen podzielił kraj na części, w zależności od stopnia przygotowania. Najlepiej w tym raporcie wypada miasto Nowy Jork, gdzie 97% gospodarstw już korzysta z telewizji cyfrowej lub posiada odpowiedni odbiornik.

Tymczasem Portland, w stanie Oregon, jest najgorzej przygotowane, 22% domów nadal korzysta z tradycyjnych anten. Inne miasta, które słabo wypadają w tym raporcie to Albuqerque, Houston, Minneapolis, Sant Louis oraz Los Angeles.

Każde gospodarstwo domowe w USA może otrzymać od rządu dwa kupony, o wartości 40 dolarów zniżki przy zakupie konwertera telewizji cyfrowej. Umożliwi on odbiór nowego sygnału i przekształci go tak, aby było możliwe oglądanie programów na starszych telewizorach.

Konwertery można kupić za 50-70 dolarów.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]