2008-02-28: Polskie Towarzystwo Informatyczne włączy się w poprawianie Wikipedii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 28 lutego 2008

29 lutego na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zostanie zaprezentowany wykład pt. "www = Wikipedia od środka, czyli wytrzymałość + weryfikowalna wiedza", który wygłosi dr inż. Janusz Dorożyński, w Wikipedii znany jako Ency.

Centrum Promocji i Informacji UMK poinformowało o celu tego przedsięwzięcia: "Jednym z głównych powodów zorganizowania prezentacji jest ograniczona, w porównaniu z częścią angielską, jakość artykułów informatycznych w polskiej części Wikipedii. Obecnie Polskie Towarzystwo Informatyczne chce się włączyć w naprawianie tego stanu rzeczy i jednocześnie zachęcić inne, podobne towarzystwa czy stowarzyszenia do zaangażowania się w dbałość o jakość materiałów w Wikipedii dotyczących nauk ścisłych".

W listopadzie ubiegłego roku taką inicjatywę podjęło także Polskie Towarzystwo Astronomiczne, a efekty można zaobserwować w działaniu głównej inicjatorki, prof. Bożeny Czerny.

Janusz Dorożyński jest członkiem PTI. Przedstawi on zarówno kwestie związane ze społecznością, administrowaniem, jak również przedstawi porównanie polskiej wersji językowej Wikipedii z innymi Wikipediami.

Wykład odbędzie się o godzinie 16.15 w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. Chopina 12/18. Wstęp wolny.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Kujawsko-pomorskie
Kujawsko-pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka
pozostałych miejscowości